Z życia szkoły:
Dla słuchaczy:
Dokumenty szkolne:
- Szkolny zestaw podręczników
- Statut Zespołu Szkół w Skępem
- Statut 4-letniego Liceum Ogólnokształcącego
- Statut 5-letniego Technikum
- Statut Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych
- Statut Szkoły Policealnej
- Szkolny program profilaktyczno-wychowawczy
- Regulamin klas Liceum Ogólnokształcącego o profilu militarno-sportowym
Wymagania edukacyjne:
Egzaminy:
Kontakt:
ADRES:
87-630 Skępe,
ul. Wymyślińska 2
TELEFON:
(54) 287 70 06
E-MAIL:
zsskepe@gmail.com
Adres skrytki dla skrzynki ePUAP:
/ZSSkepe/SkrytkaESP
Jankowski Zenon (1905 - 2007)
Urodził się 27 sierpnia 1905 r. we wsi Wójtowskie pow. włocławski. Od 1908 r. mieszkał w Skępem. Od 9 roku życia rozpoczął naukę w szkole podstawowej w Skępem.
W 1919 r. podjął naukę w Seminarium Nauczycielskim w Wymyślinie. W czasie wojny polsko-bolszewickiej w 1920 r. zgłosił się na ochotnika do wojska, mimo iż miał dopiero 15 lat. Był zwiadowcą w 236 pułk piechoty. Został ranny w nogę odłamkiem szrapnela. Za odwagę i męstwo otrzymał z rąk gen. Józefa Hallera Krzyż Walecznych. We wrześniu 1920 r. wrócił do Skępego, by kontynuować naukę w Seminarium Nauczycielskim, które ukończył w 1925 r. Pracował jako nauczyciel na Górnym Śląsku. Jednocześnie studiował muzykę i śpiew w Śląskiej Szkole Muzycznej w Katowicach (późniejsze Konserwatorium Muzyczne), a następnie w Instytucie Muzycznym w Katowicach. Przed wojną był nauczycielem w Torczynie i Cumaniu (pow. łucki, na Wołyniu). Oprócz innych przedmiotów uczył śpiewu, prowadził chór szkolny oraz dorosłych. Dawał publiczne koncerty, których słuchaczami byli bardzo znakomici goście m.in. książę Janusz Radziwiłł, kardynał August Hlond - prymas Polski, nuncjusz papieski - Filip Cortesi, bp Adolf Szelążek - ordynariusz łucki, bp Czesław Kaczmarek - ordynariusz kielecki (w 1937 r. poświęcenie nowego kościoła w Cumaniu). Po 17 września 1939 r. schronił się w Łucku, gdzie zamieszkał u rodzin polskich.
Po wojnie wrócił do Skępego. W 1954 r. ukończył Państwowy Wyższy Kurs Nauczycielski w Toruniu. W latach 1955-1956 był nauczycielem muzyki w Liceum Pedagogicznym w Wymyślinie. W 1956 r. zamieszkał w Sierpcu, gdzie był nauczycielem wychowania muzycznego w szkołach podstawowych, a także przez 13 lat instruktorem muzyki i śpiewu w Powiatowym Domu Kultury. W 1970 r. przeszedł na emeryturę. Zmarł 6 kwietnia 2007 r.
Żona Aniela. Syn Janusz.
Opracowała: Jolanta Zofia Iwińska